Jaki tynk silikonowy wybrać?


Nieprzypadkowo tynki na bazie silikonu cieszą się opinią produktów najwyższej jakości. Ich liczne zalety w połączeniu ze spektakularnym efektem wizualnym powodują, że elewacja wykończona silikonowym tynkiem będzie doskonałą wizytówką każdego domu. Wyjaśniamy, dlaczego warto sięgnąć po ten produkt i podpowiadamy, jakiej firmy tynk silikonowy najlepiej zastosować na elewacji budynku.

Zalety tynków silikonowych


O popularności tynków silikonowych oraz ich powszechnym zastosowaniu decydują przede wszystkim liczne korzyści płynące z wyboru tej konkretnej metody wykończenia fasad. Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj tynku tworzony jest na bazie żywic silikonowych, w największym stopniu wpływających na właściwości zaprawy tynkarskiej. Tynk silikonowy jakiej firmy byś nie wybrał, łączy w sobie wszystkie najważniejsze walory systemów mineralnych, silikatowych czy akrylowych. Jest więc:

  • hydrofobowy, dzięki czemu woda natychmiast spływa z elewacji, nie wnikając w jej powierzchnię,

  • samoczyszczący, co sprawia, że wraz z deszczem z tynku spływają wszelkie zanieczyszczenia takie jak kurz lub osady z dymu węglowego,

  • paroprzepuszczalny, dlatego dobrze sprawdzi się przy wykańczaniu domów stawianych z materiałów „oddychających”, ocieplanych styropianem lub wełną mineralną. Zdolność do oddychania nie jest w żaden sposób ograniczona przez wspomnianą wcześniej hydrofobowość.

Jaki tynk silikonowy chroniący przed rozwojem grzybów?


To jednak nie koniec zalet, którymi charakteryzują się tego rodzaju produkty. Zastanawiasz się, jakiej firmy tynk silikonowy wybrać do wykonania elewacji? Jeśli chcesz zapewnić odpowiednią ochronę przed rozwojem grzybów, porostów oraz glonów na murze, najlepiej wybrać zaprawę, w której producent zastosował odpowiednie dodatki aktywne biologicznie. Tego rodzaju produkt szczególnie polecany jest na elewacje domów położonych w pobliżu lasów lub zbiorników wodnych, gdyż zapobiega wytrącaniu się zielonkawego nalotu na fasadzie domu.

Odpowiedź na pytanie o to, jaki tynk silikonowy będzie najlepszy do wykonania elewacji, powinna również uwzględniać jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. W tej kwestii systemom na bazie silikonu dorównują wyłącznie zaprawy akrylowe, które równie dobrze chronią przed skutkami pęknięć i uderzeń.

Tynk silikonowy – jakiej firmy wybrać?


Ze względu na swoje właściwości tynki silikonowe nie należą do najtańszych rozwiązań w dziedzinie wykańczania budynków. Wybierając odpowiedni produkt, warto mieć to na względzie i zaufać renomowanym producentom, oferującym produkty najwyższej jakości. W ofercie Thermotek znajdziesz najwyższej klasy systemy tynków silikonowych na styropian oraz na wełnę mineralną. Hydrofobowa powłoka zapewnia kompleksową ochronę przed wilgocią, a dzięki technologii samooczyszczania, fasada budynku nawet po wielu latach będzie prezentować się tak dobrze, jakby została wykonana wczoraj. Jesteśmy przekonani, że jeśli zastanawiałeś się, jakiej firmy tynk silikonowy zamówić, po przeczytaniu tego tekstu nie masz już wątpliwości – tylko Thermotek!

Nasze marki